MUZEJI ZA IZOBRAŽEVANJE IN RAZISKOVANJE

Muzeji smo ključni akterji neformalnega izobraževanja in vseživljenjskega učenja. Letošnji Mednarodni dan muzejev je posvečen prav tej naši vlogi. Za vedoželjne v Računalniškem muzeju skrbimo od 7. do 99. leta starosti.

Za otroke in odrasle organiziramo delavnice, tečaje, nudimo pedagoško podporo osnovnim in srednjim šolam in sodelujemo z univerzami (tudi tisto za zrelo življenjsko obdobje).

Priključite se lahko tudi odprtim raziskavam in projektom državljanske znanosti in kot del naše prostovoljske ekipe skupaj z nami odkrivate digitalno dediščino in našo skupno tehnološko preteklost.

Mednarodno muzejsko združenje ICOM mednarodni dan muzejev organizira od leta 1977. Lansko leto se je praznovanju pridružilo več kot 37.000 muzejev v 158 državah sveta.

Tema MUZEJI ZA IZOBRAŽEVANJE IN RAZISKOVANJE poudarja ključno vlogo muzejev kot dinamičnih izobraževalnih središč, ki spodbujajo radovednost, ustvarjalnost in kritično mišljenje in oblikujejo naše razumevanje sveta. Muzejski strokovnjaki opravljajo pomembno raziskovalno delo, izsledke teh raziskav pa muzeji širijo med ljudi s svojimi izobraževalnimi programi.

10:00 -16.00 PRIDI PROBAT (prost vstop na stalno in gostujočo razstavo)

10:00 -11:30 SOBOTNI PROGRAMERSKI ZALOGAJI za 9 do 13 let

10:00 -11:30 Javna predstavitev odprtih muzejskih raziskav in spletnega portala “EVIDENCA”

16:00 – 17:00 PRVI KORAKI V FIZIČNO PROGRAMIRANJE NAPRAVE, delavnica tehnološkega opolnomočenja za odrasle začetnike