Specialistična knjižnica RMLJ
COBISS katalog
Slovenske muzejske in galerijske knjižnice imajo dolgo tradicijo obstoja, saj so prve med njimi začele delovati sočasno z rojstvom javnih muzejev v Sloveniji v 19.stoletju. Muzejske knjižnice s svojim delom in zbirkami podpirajo delovni proces matičnih ustanov, ter omogočajo širšo raziskovalno dejavnost.
Tako je osrednja naloga muzejske knjižnice graditev, urejanje in izposoja specializiranega knjižničnega fonda, ki spremlja in dopolnjuje vsebino muzejske zbirke. Zagotovo ni mogoče pripraviti razstave, pedagoškega programa ali predavanja o muzejskih predmetih brez referenčne literature. Knjižnični fondi so zelo obsežni, pa tudi dragoceni, saj vsebujejo mnogo izjemno redkega ali celo edinstvenega gradiva, del gradiva pa ima tudi značaj muzealij.
Specialistična muzejska knjižnica Računalniškega muzeja (Knjižnica RMLJ) je odprta za javnost po predhodni najavi in v okviru odpiralnega časa, s čimer uresničuje izobraževalno-raziskovalni interes javnosti. Naša ekipa s skrbnostjo in strokovnostjo obdeluje gradivo, pripravlja strokovne bibliografije, informira in usmerjaja uporabnike, sodeluje pri pripravah razstav in dogodkov, skrbi za promocijo muzeja in popularizacijo kulturne dediščine, obenem pa razvija novodobne arhivarske prakse.
Publicistična dejavnost je prav tako zelo pomemben segment muzejskega dela, kajti ko se zaključijo temelje raziskave in razstave zaprejo svoja vrata, ostanejo razstavni katalogi, zborniki, pedagoško in drugo gradivo, kot trajni dokumenti časa. Knjižnica skrbi za njihovo ohranitev, širitev in dostopnost.