SESTAVLJANJE RAČUNALNIKA, delavnica tehnološkega opolnomočenja za odrasle začetnike

Sobota, 18/05/2024

Kaj: Eno uro dolga delavnica tehnološkega opolnomočenja za odrasle je ravno prav velik zalogaj, za začetek. Ohišje in komponente – jih znamo sestaviti, ne da nam ostane tisti odvečni vijak? Na delavnici spoznamo, iz česa je sestavljen računalnik ter se v skupinah lotimo izziva prepoznave in umestitve računalniških sestavnih delov v ohišje. Pod vodstvom muzejskega demonstratorja pa se naučimo tudi pravilnega in varnega rokovanja.

Predhodno poznavanje računalnikov ni pogoj za udeležbo, ker verjamemo, da znanje lahko pridobi vsak – samo začeti mora.

Za koga: Za zvedave odrasle začetnike, ki bi se radi pobližje spoznali s stvarmi, s katerimi se prej še niste uspeli.

Zaradi omejenega prostora so prijave obvezne. Sprejemamo jih preko spletne prijavnice do dneva dogodka.

Kje: V prvem nadstropju Računalniškega muzeja.

Cena: Obisk programa je možen z nakupom muzejske vstopnice.

Vstopnice za obisk Računalniškega muzeja lahko kupite na muzejski blagajni ob prihodu na delavnico, cena muzejske vstopnice za odrasle je 7,5 eur. Seveda pa ste vabljeni, da si pred delavnico vzamete čas za ogled muzeja ali pa odigrate kako igro iz lastnega otroštva.

• Zvrst: Muzejska delavnica,Posebni dogodki
  • Ura: 18/05/2024 - 17:00 - 18:00